Sport

Prvi bodovi pod Bagdalom

Prvi bodovi u ovogodišnjem fudbalskom šampionatu osvojeni su pod Bagdalom. Napredak je odigrao za pobedu protiv Radnika iz Surdulice: 2 – 1.

Prvo poluvreme je završeno bez pogodaka. Domaći su poveli posle jedanaesterca koji je izveo Mrkić u 61-om minutu susreta. Posle samo osam minuta poravnava Dimitrić. Šansu za kompletan plen imali su domaći u 85-om minutu kada su promašili drugi penal koji je odsvirao sudija Mitić. Ipak, do toga se čekalo još malo, kada je pogodio Kocić i povisio na 2 – 1 (u 89-om minutu).

Nije bilo preteranog uživanja u lepoti fudbalske igre. Na momente oštra i nervozna igra dva rivala koji su još uvek u fazi uigravanja ekipa i “hvatanja zaleta” za ozbiljne prvenstvene mečeve. Ipak, prvi bodovi su višestruko značajni. Popravljaju stanje na tabeli, ali i duh ekipe koja sezonu nije otpočela sjajno.

U narednom kolu “čarapani” će igrati protiv Inđije kao gost 15. avgusta.