Sport

Novi bodovi za fudbalere

Posle pauze iz prošlog kola (jer je Partizan odložio meč), fudbaleri Napretka su danas ugostili ekipu ivanjičkog Javora. I nisu bili dobri domaćini – gosti se vraćaju kući bez bodova. U solidnom ligaškom meču Napredak je pobedio sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti, preko Miloša Karišika, već u 23-em minutu. Ipak, posle samo petnaestak minuta, domaći izjednačuju. Strelac je bio Šljivić sa bele tačke, posle dosuđenog kaznenog udarca. Do sva tri boda je Napredak morao dobro da se pomuči. Drugi gol za “čarapane” uspeo je da postigne Miloš Vulić u 61-om minutu susreta.

Kad se ovako pogleda, možda je odlaganje susreta sa Partizanom u Beogradu bilo i dobro za Napredak. Bilo je više vremena za osveženje ekipe i pripremu za ovaj susret, a vezana je i treća pobeda u nizu, što diže moral ekipi. U narednom kolu Napredak gostuje neugodnom Spartaku koji je sezonu započeo vrlo dobro i danas kao gost deklasirao Vojvodinu sa čak 5:0.