Sport

Fudbaleri bez šanse za Evropu

Posle prva tri kola plej ofa fudbalske Superlige Srbije u kojim je Napredak pokazao odlične partije, ali i zabeležio slab bodovni saldo (mora se ponoviti: zaslugom sudija i igara van travnatog terena), danas je Napredak odigrao slabiju partiju i pod Bagdalom izgubio od niškog Radničkog sa 0:2.

Na terenu smo videli istrošeni Napredak koji je pre ovog meča imao teške susrete protiv tri prvoplasirane ekipe. Nije to bila loša igra, ali je nedostajala ona varnica u završetku napada koja rešava susrete. Sa druge strane, Nišlije su imale solidan dan, više sreće, i odigrali organizovanije. Poveli su golom japanskog fudbalera Rjota Nome u 45-om minutu prvog dela igre. Gol je pao posle dobre odbrane golmana domaćih na šut iz neposredne blizine i traljave reakcije Napretkove odbrane koja je dozvolila da na “otpadak” prvi naleti Japanac.

Kada se, na početku drugog dela meča, očekivao veliki pritisak Napretka, sevnula je kontra gostiju, precizan centaršut sa leve strane i pogodak Kojića u 55-om minutu, opet između dva igrača u crvenom koji nisu reagovali. Ovakva igra je samo pokazala da je psihički momenat danas bio na strani gostiju, i da Kruševljani nisu imali ozbiljnu motivaciju koja bi ih pokrenula na preokret. Takođe, ni poseta na stadionu nije bila onakva kakva bi trebalo da bude da bi domaći tim imao ozbiljnu podršku. I pored toga što se ulaznice nisu naplaćivale, tribine su bile gotovo prazne. To je, verovatno, najvažniji problem koji bi trebalo da rešava uprava Napretka u ovom trenutku. Klub bez navijača nikada nema smisla.

Posle tri uzastopna poraza “čarapana”, šanse za četvrto mesto na kraju i izlazak u Evropu naredne godine više i ne postoje. Uz sve ovo, oglasila se i uprava kluba, saopštenjem o suđenju na meču omladinske lige koji je odigran u Jagodini. Na koji način funkcioniše FSS i kako se odvijaju takmičenja u svim kategorijama i na svim nivoima, pitanje je koje će kad – tad doći na red i u koje će morati da se uključe i organi van Saveza.