Sport

Važna pobeda za Napredak

Pobeda za Napredak protiv Vojvodine u današnjem meču 25. kola fudbalske Superlige može imati ozbiljne posledice. Razlog je to što su “Čarapani” su slavili protiv jednog od konkurenata za izlazak na evropsku scenu.

Tok utakmice

Očekivao se težak meča na teškom terenu. To su govorile i sve najave uoči meča. Novosađani su, čak, najavljivali i ofanzivu za sva tri boda. Ipak, meč je po njih krenuo vrlo loše. Posle samo minut i po igre i izgubljene lopte na sredini terena Kruševljani postižu gol za pobedu. Vukasović gubi loptu koja ekspresno pronalazi Ndiajea. Traljava reakcija gostujuće odbrane, i Ndiaje se našao sam pred golom. Oči u oči sa Rockovim nije bio pretežak problema za tamnoputog strelca.

Čitavo prvo poluvreme Vojvodina nije igrala dobro. Drugi deo igre im je bio za nijansu bolji, ali daleko od ozbiljne igre protiv Napretka. Statistika to potvrđuje: Vojvodina je odigrala susret bez udarca na gol domaćih.

Napredak je igrao solidno. Osim postignuto gola bilo je još par šansi. Još jednom Ndiaje, pa Aleksa Vukanović, Stefan Nikolić… dobre šanse za domaću ekipu, ali bez realizacije. Istakao se golman Novosađana, Rockov. Vojvodina je imala dve poluprilike koje nisu bile ni blizu gola Napretka. U drugom delu je za domaće mogao da pentira i Šljivić, i još jednom agilni Ndiaje. Ipak, do kraja je ostalo rano postignutih 1-0 za Napredak.

Brzi gol Napretka kao da je “sledio” goste i to je rešilo utakmicu. Kao i uvek posle poraza, gosti su, nakon utakmice, tvrdili da teren nije bio dobar i da je to deo razloga za poraz. Ali… na istom terenu je igrao i Napredak, pa je to razlog koji slabo “pije vodu”.

U narednom kolu “čarapani”, u sredu, igraju u Šapcu, protiv Mačve.