Sport

Temnić 1924 – preokret zlata vredan

Temnić 1924 je odlično odigrao meč 19. kola Prve lige Srbije. Na svom terenu su pobedili lidera na tabeli, ekipu vranjskog Dinama. Rezultat je bio 2:1 (1:1), a osvojena tri boda su veliki korak napred u borbi za opstanak.

Tok igre

Poveli su gosti, golom Mlađana Stevanovića u 24. minutu susreta. On je iskoristio grešku odbrane domaćih, istrčavanje golmana van šesnaesterca. Posle samo deset minuta Žerjav postiže gol za izjednačenje.

Drugi deo susreta Varvarinci su nastavili svojim napadima. Igrao se 58-mi minut kada je nad Predragom Lukom načinjen u šesnaestercu gostiju. Glavni sudija Marković pokazuje na belu tačku – penal za domaće. Igor Pavlović lagano šalje loptu u mrežu i postavlja konačnih 2:1.

Devetnaest odigranih kola u prvenstvu PLS donelo je Temniću 1924 14. poziciju i 18 osvojenih bodova. To je veliki napredak ka “sigurnoj zoni” za ostanak u ligi. Naredno kolo Temnić igra u Dobanovcima protiv sedmoplasirane ekipe Budućnosti.