Sport

Vrlo ubedljivo Radnički savladao Napredak

Vrlo ubedljivo su komšije iz Niša savladale “čarapane”. Radnički je na “Čairu” pregazio Napredak sa vrlo neprijatnih 4:1 (3:0).

Nišlije su brzo krenule sa goleadom. U šestom minutu pogodio je Nervin Haskić posle lepog solo prodora. Dospeo je potpuno sam ispred golmana Kruševljana i rutinski poentirao. Drugi gol je ubacio Stefan Mihajlović već u 16. minutu. Posle šuta Nome golman Napretka odbija loptui Mihajlović lagano pogađa. Isti igrač pogađa i treći put za “meraklije”, u 36. minutu.

Napredak je svojh jedini pogodak upisao u 83. minutu. Strelac je bio Nemanja Kojić. Dovoljna su bila tri minuta iza toga da još jedan igrač Radničkog postigne gol. Erik Jirka je bio strelac četvrtog gola za domaćina i konačan rezultat od 4:1. Vrlo ubedljivo i prilično lako.

Posle dve vrlo dobre sezone “čarapana” ova sezona za sada izgleda kao da je cilj ostati u sredini tabele. Kakvo je trenutno stanje u srpskom fudbalu, to je donekle i razumljivo. Već sada su sve karte raspodeljene i uzaludno je ulagati u nešto što se ne može isplatiti. Ovu priću potvrđuju, npr. i rezultati TSC-a koji je započeo prvenstvi vrlo jako i uspešno. Ipak, TSC u dva poslednja kola gubi obe utakmice. Prvo protiv Radnika u Surdulici, a danas, čak, i posle vođstva na poluvremenu rotiv Javora. Obe ekipe koje su savladale TSC su mnogo niže na tabeli, a njihove igre u dosadašnjem toku šampionata ne ukazuju na veliko fudbalsko umeće.

Naredno kolo, ako nekog ovakav fudbal još uvek zanima, se igra narednog vikenda. Napredak čeka ekipu Voždovca u subotu, 26. oktobra.