Sport

Fudbaleri izgubili na svom terenu

Fudbaleri kruševačkog Napretka su odigrali loš meč protiv Voždovca. Izgubili su na stadionu pod Bagdalom sa 1:2 (0:1). Prvi gol su postigli gostujući igrači preko vrlo raspoloženog Andrije Lukovića u 27-om minutu susreta. Početak drugog dela igre je doneo nadu Kruševljanima, jer je Džesi Sekidika izjednačio pogotkom u 58-om minutu. Ipak, sav plen u Beograd je “spakovao” Luković koji je drugim golom iz 82-og minuta meča potopio u Rasinu sve nade “čarapana”.

Ovaj poraz je, uz ostale rezultate odigranog kola, bitno promenio stanje na tabeli, pa je Napredak pao na deseto mesto (dva vezana poraza). U narednom kolu, za vikend, Napredak će pokušati da popravi situaciju u utakmici koju će odigrati kao gost kod drugoplasirane Vojvodine u Novom Sadu. Kako sada stvari izgledaju, najavljivana borba za vrh tabele se već polako pretvara u borbu za sredinu tabele (u najboljem slučaju), jer su do sada odigrane utakmice u ovoj polusezoni otkrile mnogo nedostataka u igri Napretka. Možda je najizraženiji nedostatak u konstituciji i fizičkoj spremi igrača kruševačkog tima, jer je najveći broj golova koje su primili bio posledica slabosti u duelima jedan na jedan, i “ispadanjima” odbrambenih igrača koji nisu stizali da pokriju nešto brže polukontre i kontre protivnika. Ima vremena za popravljanje stanja, ali ne više i za borbu za vrhunski plasman.