Sport

Varvarinci poraženi u Novom Sadu

Sinoć je odigrani poslednji meč 2. kola PLS. Akteri su bili novosadski Proleter i Temnić 1924 iz Varvarina, a bodovi su ostali u Novom Sadu: Proleter – Temnić 1924 3:0.

Domaći su poveli golom Peralovića u 32. minutu, i sa tih 1:0 se otišlo na odmor. U nastavku susreta, na samom startu drugog poluvremena, vođstvo Proletera je povećao Novaković, i to golom iz jedanaesterca. Do kraja meča se u listu strelaca upisao i Mirosavljev u 50. minutu, za konačnih 3:0.

Temnic-Proleter-zapisnikTemnić je u meč ušao sa izmenjenim sastavom u odnosu na prvo kolo. U startnoj postavi nije bio Miloš Petković (povređen na prethodnom meču), kao ni nekadašnji igrač Rada i Partizana Predrag Luka.

Ostale utakmice 2. kola Prve lige Srbije su odigrane proteklog vikenda:
Bežanija – Sloboda 4:0, Dinamo – Inđija 2:0, Jagodina – Sinđelić sa 0:1, Metalac Gornji Milanovac – Radnički Kragujevac 0:1, Budućnost – Teleoptik 1:1, ČSK Pivara – Novi Pazar 2:2, TSC – Radnički Pirot 0:0.

U 3. kolu PLS koje se igra sledećeg vikenda, Temnić 1924 ćena “Mičetovom stadionu” u Kruševcu dočekati ekipu Bežanije.