Sport

Poraz kod kuće, put na dno tabele

Od gromoglasno najavljivane uspešne sezone u FK Napredak, velikih reči i obećanja, posle tri odigrana kola Superlige, nije ostalo ništa… Jedan remi i dva poraza, od toga ovaj večerašnji na domaćem terenu, kao rezultat daju samo jedan bod “na računu” Kruševljana. Odavno nije Napredak izgledao ovako loše. Bez volje i želje, bez ideje, bez snage u duelima, sporo, neprecizno… U čemu leži problem ostaje da reši stručni štab Napretka. Ali, ovo što je viđeno večeras, od strane kruševačkih fudbalera (gosti iz surduličkog Radnika su bili znatno ozbiljniji rival), ne zaslužuje ni dva ranga niže takmičenje.

Gosti su poveli vrlo brzo, već u šestom minutu, posle polukontre iz koje je kao pobednik nad golmanom domaćih izašao vrlo agilni Zlatanović, Napredak – Radnik 0-1. Ni to nije bitnije pomerilo “čarapane”. Bez pravih akcija, bez ideje na sredini i u napadu, bolej nije ni moglo. Ipak, u 39-om minutu, posle prilično neopreznog starta nekadašnjeg igrača Napretka, Mićića, dosuđen je penal koji je Šljivić pretvorio u pogodak.

Do poluvremena se nastavilo u istom, sporom ritmu, kakav je više odgovarfao gostima.

U nastavku se očekivalo da Napredak najzad krene i počne ozbiljnije da napada, ali to nije viđeno na stadionu “Mladost”. I dalje bez želje za borbom, uz vrlo lošu organizaciju igre, Napredak nije uspevao da uputi ni jedan ozbiljniji udarac ka golu gostiju. I onda, u 66-om minutu, hladan tuš. Posle faula koji je izveden iskosa, sa desne strane napada gostiju, Mićić je najbolje skočio i glavom smestio loptu u mrežu Napretka. Time je postavljen konačan rezultat meča: Napredak – Radnik 1:2 .

Sakić je u igru uveo Miladinovića, Vulića i Sekidiku, ali nije bilo pomaka u igri. Jedino je Sekidika opravdao poverenje i bio vrlo dobar na desnoj strani napada domaćih. Uz njega, možemo pohvaliti još Milisavljevića (igrao do 86-og minuta), i oni su jedine svetle tačke Napretkove igre večeras, i to zbog zalaganja i uloženog truda. Kako reče jedan od navijača domaćih: “Kao da su ih puškom isterali na teren”.

Nezadovoljna kruševačka publika, oko 2.500 ljudi, je fudbalere domaćeg tima ispratila zvižducima. Jer, škripalo je na svakom delu terena. “Čarapani” će morati pod hitno da rešavaju svoje probleme, a najpre u pristupu igri – ovo što smo videli u dosadašnjem delu prvenstva izgleda baš kao i semafor na Napretkovom stadionu: “firmiran”, lep, nov, ali ne radi kako treba.