Sport

Nastavljena je Superliga, Napredak igrao nerešeno

Posle vanrednog stanja nastavljena je Superliga za fudbalere. Napredak je, kao domaćin, odigrao nerešeno protiv niškog Radničkog. Napredak – Radnički 1:1, strelci Gavrić u 65. i kineski internacionalac Runzea Hao za goste, u 93. minutu. Napredak je imao igrača više od 45. minuta, isključen je bio Maslać. Ipak, greška odbrane u sudijskoj nadoknadi vremena je smanjila plen domaćih.

Komšijski derbi je bio prilično dinamičan. Obe ekipe su imale svoje prilike, ali je višak igrača na strani “čarapana” dao rezultat. Odličan je bio golman Radničkog koji je branio sve do 65. minuta. Tada je odigrana kombinacija između Aksentijevića, Ožegovića i Gavrića, koji je pogodio za vođstvo Napretka.

U nastavku je usledila defanzivna igra domaćih i više napada gostiju. Napredak je pokušavao samo preko neuspelih kontri, što ga je koštalo pobede. Gužvu u kaznenom prostoru iskoristio “čarapana” iskoristio je Runze Hao. Kinez je postigao postigao svoj prvi superligaški gol i spakovao jedan bod za Niš.