Sport

Napredak bolji u Subotici

Napredak je danas bio bolji u Subotici od svog rivala Spartaka. “Čarapani” su, u meču poslednjeg, 30. kola Superlige Srbije pobedili sa 0:2 (0:1). Pobeda je došla kao šlag na tortu za kraj šampionata. Napredak je poveo već u 10-om minutu uz dosta sreće. Pogodak za vođstvo gostiju bio je autogol mladog Vidovića, štopera domaćih.

Kompletan plen i premoć tokom čitavog meča Kruševljani su samo potvrdili u 81-om minutu. Tada je pogodio Mrkić i drugim golom u mreži Spartaka zapečatio odluku o pobedniku.

Sa obzirom na stanje na tabeli, ova pobeda Napretka je bila neočekivana. U svakom slučaju, nije donela nikakvu značajnu promenu u ovogodišnjem plasmanu.

Ostatak ovog kola igra se sutra, kada su parovi koji se sastaju Javor – Inđija, Čukarički – Mačva i Crvena zvezda – Proleter.