Sport

“Brđani” bolji od “čarapana”

“Brđani”, kako popularno zovu fudbalere Čukaričkog, su pobedli Napredak sa 2:1. U susretu 25. kola Superlige Srbije bilo je dosta uzbuđenja, ali su bodovi pripali domaćem timu. Kruševljani su želeli pobedu i igrali čvrsto i odlučnije nego u prethodnim mečevima. Čak su prvi postigli pogodak. U 29. minutu strelac je bio Igor Ivanović.

Na poluvremenu je Čukarički sredio svoje redove i krenuo ozbiljno. Već prvi napad u drugom delu igre doneo je izjednačenj. Strelac je bio Miladin Stojanović. Potom još jedna velika prilika za domaće: 58. minut i penal u korist Čukaričkog. “Brđani” su bili neuspešni – promašio ga je Ognjen Mudrinski.

Kraj susreta donosi velika uzbuđenja. Marko Šarić je, na minut pre kraja susreta, pogodio mrežu Kruševljana za konačnih 2:1. Tom prilikom je dobio drugi žuti karton i isključenje. Domaći su nadknadu vremena igrao sa desetoricom, ali “čarapanii” to nisu iskoristili.

Bodovni post Napretka se nastavlja. Još par ovakvih kola i može se razmišljati čak i oborbi za opstanak, a ne o Evropi. Sa ovakvim timom i ovakvom igrom Kruševljani treba da budu srećni ako osvoje mesto u sredini tabele.