Sport

Partizan na proleće u Evropi, a danas častio u Kruševcu

Čarapani su danas, na svom terenu, šeretski rečeno “izuli” ekipu Partizana u utakmici 21. kola Super lige Srbije. Konačni rezultat je bio 2:1 za domaće, a moglo je i više… Strelci za Napredak bili su Aleksa Vukanović u 34. i Uroš Đerić u 54. minutu. Jedini gol za goste postigao je Marko Jevtović iz penala u 60. minutu.

Početak je pripao Partizanu, ali je loš teren sa koga je čišćen sneg omeo Ožegovića, Tavambu i Nemanju Miletića u pokušajima da postignu gol. Onda je u 34. minutu Napretkov spretni Boranijašević prošao po desnoj strani, nabacio u sredinu i Vukanoviću nije bilo preteško da savlada Stojkovića. Vrlo brzi iza toga Napredak je imao priliku da udvostruči prednost, jer su beogradski crno – beli loše odigrali u odbrani. Ovog puta je udarac Envera Alivodića odbranio Stojković, dok je šut Đerića posle odbijanja lopte sprečio Vulićević koji je uklizao i spasio mrežu gostiju.

Početak drugog poluvremena je doneo šansu za Tavambu koji je nije iskoristio. Ali su Kruševljani posle samo šest minuta, preko Alivodića i Boranijaševića, ponovo kaznili ove sezone izuzetno lošu odbranu Partizana. Akcija, pa asistencija do Đerića koji je savladao Stojkovića.

Nema utakmice “beogradskih blizanaca” bez penala, pa su tako crno – beli ipak postigli gol. Mažić je u 59. minutu sudio penal posle starta Boranijaševića nad Nemanjom G. Miletićem. Nisu svi na stadionu bili uvereni u to da je Mažić ispravno svirao. Bar nekih 98% prisutnih, ali neka to ide njemu na dušu – nije nasmejao publiku prvi put svojim odlukama.

Smešnije je to što su se igrači gostiju Suma i Ožegović ozbiljno posvađali oko toga ko će izvesti penal. Presudio je Jevtović koji je uzeo loptu i pogodio za 1:2.

Prekidi

Sam početak današnjeg meča obeležili su prekidi. Prvo je početni udarac pomeren za par minuta odlukom sudije Mažića koji je povukao ekipe sa terena. Zato što su navijači Napretka sa severne tribine grudvama gađali golmana Partizana. Meč je počeo, ali je ponovo prekinut – u teren je uletela baklja, što se ponovilo posle petnaestak minuta. Mažić je još jednom prekinuo utakmicu zbog transparenta na južnoj tribini koju su istakli navijači Partizana, i na kome je pisalo: “Fudbalski kriminalci – sudijska komisija i njihovi nalogodavci”.

U poslednjem kolu ovog dela sezone Napredak gostuje Javoru u Ivanjici, a igra se u sredu 13. decembra.