Sport

Spektakularna goleada pod Bagdalom

Odličan start nastavka šampionata za fudbalere Napretka. U Kruševcu je savladan subotički Spartak sa čak 4:3. Utakmicu je obeležio mnogo golova, ali i gomila fudbalslih majstorija. I još jednom se pokazalo da, kad nema sudijskog uplitanja i direktiva “odozgo”, mnogo lepši fudbal igraju klubovi iz manjih gradova.

Pobeda je odlučena tek u sudijskoj nadoknadi vremena, samo nekoliko sekundi pošto je Spartak došao do izjednačenja.

Goleada pod Bagdalom

Ali, redom… Poveli su gosti vrlo rano. U trećem minutu gol je postigao Mile Savković. Kruševljani su vrlo brzo preokrenuli. Povratnik u redove “čarapana” Ndiaje je u 20-om minutu izjednačio. A onda, samo tri minuta posle toga, Đuro Zec za 2:1.

Očekivalo se da Napredak na poluvreme ode sa prednošću. To nije dozvolio Spartakov Bojan Čečarić koji je lepim udarcem sa oko 30 metara, u sudijskoj nadoknadi poluvremena, izjednačio.

Posle odmora, Kruševljani su poveli još jednom. Igrao se 73-ći minut kada je pogodio Stefan Nikolić i doneo prednost. Sve je moglo biti rešeno za Kruševljane u 83-em minutu, ali je Nikolić iz jedanaesterca bio neuspešan. Drama se nastavila kada je u prvom minutu sudijske nadoknade Subotičanin Savković izjednačio.

Činilo se da će utakmica biti završena remijem, ali Napredak nije stao. Uspeli su “čarapani” da dođu do još jednog pogotka. Strelac je u 92. minutu bio Miloš Vulić.

Ovakva pobeda na samom startu nastavka sezone, protiv iyuyetnog protivnika, može dati ozbiljan podstrek Kruševljanima za dalji tok prvenstva. Napredak posle večerašnje utakmice drži šestu poziciju sa 37 bodova, dok je Spartak ostao treći sa 40.