Sport

Napretkov poraz u Beogradu

Poraz u Beogradu je u najkraćem opis današnjeg meča koji je Napredak odigrao protiv Voždovca. Premijerna utakmica ovog kola Superlige je završena sa 3:2 (2:1) za domaću ekipu. Još jedna utakmica “čarapana” sa dosta golova, ali ovog puta bez bodova.

Tok utakmice

I ova utakmice se igrala sa “spuštenim gardom” za obe ekipe. Mnogo prilika od početka meča i vođstvo “zmajeva” već u 12-om minutu. Posle centaršuta Lukovića nije bilo teško Nikoli Srećkoviću da pogodi mrežu Napretka. Iza toga Đuronjić propušta dobru priliku, ali ne i u 29-om minutu kada dovodi Voždovac u prednost od dva gola.

Pet minuta kasnije Kruševljani uzvraćaju. Prodor Boranijaševića sa desne strane i povratna lopta koju Ndiaje pretvara u pogodak. On je, malo pre toga, neuspešno pokušao da lobuje golmana domaćih, ali je nedostajalo malo za gol.

Drugo poluvreme

Nastavak susreta je pripao domaćima. Imali su par šansi, a najizgledniju je promašio Ćirković Ipak, u 80-om minutu Voždovac postiže i treći gol preko još jednom srećnog Nikole Srećkovića. On lako pogađa preko izašlog Petrovića. Čarapani su nastavili sa velikom željom. Rezultat je bio pogodak u mreži Čupića koji je namestio Sekidika, a realizovao Ndiaje.

U sledećem kolu “čarapani” čekaju Vojvodinu na svom terenu. Igra se u sredu 28. februara.