Sport

Još jedan remi pod Bagdalom

Još jedan remi je zabeležen na stadionu pod Bagdalom. Napredak je odigrao nerešeno u Kruševcu protiv subotičkog Spartaka. Konačan rezultat utakmice igrane u okviru 13-og kola Superlige Srbije bio je 1:1. Obe ekipe su bile bolje od rivala u po jednom poluvremenu. U prvom delu domaći tim je bio bolji, diktirao tempo i stekao prednost golom Kostića. Nastavak susreta je pripao Subotičanima, a Milan Marčić je i ovog puta bio je strelac za „golubove“ i doneo Spartaku bod.

Napredak  je bio bolji u prvom poluvremenu. Svoju veću inicijativu “čarapani” su začinili golom. Subotičani su imali samo jednu neiskorišćenu priliku. Najveći deo meča protekao je u rovovskoj borbi između šesnaesteraca. To potvrđuje i vrlo mali broj šansi na utakmici. U 20-om minutu Kruševljani su zapretili prvi put. Marjanović je izveo slobodan udarac iskosa, sa leve strane, ali je golman gostiju odbranio. U 31-om minutu Napredak je po drugi put ozbiljnije zapretio i svoju priliku pretvorio u vođstvo iz prekida. Mijić izvodi korner, a kapiten Kostić  glavom loptu plasirao u mrežu Spartaka za 1:0.

U nastavku je Spartak zaigrao mnogo bolje i svih 45 minuta bio dominantniji. Gosti su imali nekoliko šansi, ali je završnica izostala sve do 74-og minuta. Posle izvedenog kornera Tekijaški je zakačio loptu i prebacio je na drugu stativu gde se našao Marčić i glavom loptu je prosledio iza leđa Ostojića za 1:1. Pokušavali su „golubovi“ da dođu i do preokreta i novih bodova, ali se Miloš Ostojić nije dao savladati i bodovi su podeljeni.

Još jedan remi nije preveliki uspeh, ali u sadašnjoj situaciji ovaj bod je Napretku veliki kao kuća. U narednom kolu “čarapani” će gostovati u Novom Sadu, na Slanoj bari, kod Proletera.