Sport

Bod iz Humske za Napredak

Bod za fudbalere Napretka osvojen je danas u Beogradu. Oni su odigrali u Beogradu nerešeno 1:1 sa Partizanom. U meču 13. kola Superlige Srbije strelci su bili Nikolić (12. minut) i Vukanović (62.).

Crno – beli su bili bolji u prvom delu susreta, kada su postigli gol. Rikardo, Janković, pa Nikolić koji iz kaznenog prostora lako pogađa mrežu “čarapana”. Posle postignutog gola crno-beli su nastavili sa napadima. Ipak, do kraja prvog dela nisu stvorili priliku za gol.

Beograđani su napadali i u nastavku. Imali su nekoliko prilika, ali nisu pogađali. Usledila je dobra akcija Kruševljana, centaršut sa desne strane, i maestralni pogodak petom Alekse Vukanovića u 62. minutu. Od 73. minuta Partizan je igrao sa igračem manje. Đerlek je zaradio drugi žuti karton i isključenje. Do kraja susreta nije bilo golova.

Napredak je osvojio važan bod i “izvadio” se za remi protiv Surduličana pod Bagdalom. U narednom kolu Napredak dočekuje Mladost.

Partizan: Stojković, Miletić, Marković, Valiente, Urošević, Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić, Nikolić i Rikardo.

Napredak: Petrović, Kostić, Alivodić, Vulić, Vukanović, Vešković, Boranijašević, Ostojić, Petrović, Samel i Zec.