Zdravlje

Angio sala u kruševačkoj Bolnici

Angio sala u kruševačkoj Bolnici je juče puštena u rad. Uz prisustvo resornog ministra zvanično je otpočela sa radom. Urađena je i prva intervencija: koronarografija i ugradnja stenta jednoj problematičnoj pacijentkinji. Intervenciju su uradili gostujući lekari iz Niša i Beograda.

Sa otvaranjem nove angio sale Kruševac na Internom odeljenju Bolnice dobija čitav niz novih usluga za ljude sa srčanim problemima. Angio sala je, inače, u kruševačkoj Bolnici „na korišćenje“ od Ministarstva zdravlja. U njeno opremanje uloženo je dodatnih 22 miliona dinara. Od te cifre, Ministarstvo je dalo 6,5 miliona, a ostala sredstva su obezbeđena iz  donacija i sopstvenih sredstava Bolnice.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Skip to content