Sport

Fudbaleri najzad konkretni

Četiri kola su bila potrebna fudbalerima Napretka da zabeleže prvu pobedu u ovom šampionatu. Ceh je platila ekipa Bačke, na svom terenu. Razigrani Napredak je do vrha napunio mrežu domaćih za konačnih Bačka – Napredak 1-4.

“Čarapani” su dobro otvorili susret i poveli golom Miloša Vulića već u 8-om minutu. U koloni rezervisanoj za strelce u zapisniku sa utakmice brzo mu se pridružio i Šljivić kojiu je protivničklog golmana matirao u 26-om minutu. Do kraja poluvremena Bačvani su smanjili na 1-2 pogotkom kojki je postigao Luka Luković, ali to je bilo sve što su mogli da urade. U nastavku je Napredak postigao još dva gola. Prvo Alivodić u 83-em, a potom i Urošević u 85-om minutu.

Kruševljani su zasluženo pobedili, jer su bili daleko bolji rival. Ipak, bez uvrede za domaće, ekipa Bačke nikako ne bi smela da bude merilo za ambicije koje ima Napredak u ovoj sezoni, jer i dalje nema ni jedan bod. U narednom meču “čarapani” će ugostiti Ekipu Borca, a igra se u nedelju, 13. avgusta.