Sport

Poraz Napretka i u 17. kolu

Poraz Napretka i u 17. kolu… Na gostovanju kod Vojvodine, u Novom Sadu, još jedna utakmica bez bodova na saldu. “Lale” su savladale “čarapane” sa 2:1. Ne previše ubedljivo, ali sasvim dovoljno da Kruševljane prikuju na nisko 11. mesto na tabeli.

Prilično rano, već u 10-om minutu Vojvodina je povela. Strelac je bio Matić iz penala koji je dosuđen za domaće. Kruševljani su uzvratili relativno brzo. U 28-om minutu pogodio je Napretkov Zec i tako poravnao na 1-1. Ovaj rezultat je na semaforu stajao dugo – sve do 86-og minuta. Tada za Novosađane pogađa Gemović koji je u drugom delu meča zamenio Đuričina. Ova dobra izmena trenera Vojvodine donela je nove bodove domaćima, ali i poraz Napretka i nove brige Kruševljanima.

Narednog vikenda Napredak dočekuje Inđiju na svom terenu. Inđija je, takođe, u seriji loših igara i zauzima pretposlednju poziviju na tabeli, sa samo 7 osvojenih bodova. Možda će taj meč biti šansa da “čarapani” malo “zamaste” svoj bodovni učinak.

Ostali rezultati kola i tabela

Petak:

Partizan – Javor 6:2 (Sadik 9, 37,59, Ostojić 15, Miletić 40, F. Stevanović 77 – Petković 3, Krnić 45+2)