Sport

Napretku samo bod posle gola iz ofsajda u 96. minutu

Isto ono što je obeležilo kraj prošlog prvenstva, kada su sudije krojile rezultate u plej-ofu Superlige, viđeno je i juče na stadionu Partizana u Beogradu. Sinoć su igrali Partizan i Napredak i utakmica je završena nerešeno 1:1, ali…

Hrabro je odigrao Napredak i poveo golom Alivodića u 43. minutu, iako je vrlo rano “kažnjen” isključenjem Nikole Boranijaševića u 28. minutu. I vodio je do 96. minuta igrajući sa igračem manje. A onda je u 96. minutu izveden korner sa desne strane napada, golman Stojković koji je došao da pomogne napadačima (radilo se o poslednjem napadu) je prosledio loptu do Evertona koji je stajao ispred sam gol linije i Napredak je primio gol. Klasičan ofsajd koji nije sankcionisan, i Partizan “osvaja” bod. Kako je izgledalo, i da nije bilo ovog gola, meč bi trajao onoliko koliko je potrebno da se to desi…

Ovakve utakmice i ovakva suđenja su ono što razara suštinu srpskog fudbala. U srpskoj Superligi je nezamislivo da neko drugi osim “blizanaca iz Beograda” bude šampion, iako za to nema nikakvog sportskog razloga. Zato nam tako i ide… A ovim povodom Partizanu želimo isto ovakvo suđenje kakvo je imao Napredak i to u svim mečevima koje će odigrati u Evropi.

Naredni meč “čarapani” igraju na svom terenu protiv ekipe Mačve, u nedelju od 19.00.