Sport

Fudbaleri pobedili u poslednjoj pripremnoj utakmici

Fudbaleri Napretka su danas u Kruševcu, u jakoj pripremnoj utakmici pred početak prvenstva igrali sa ekipom pirotskog Radničkog. Golove su postigli za Napredak Kasalica u 8-om i Stanojević u 77-om minutu, a za goste Denis Ristov u 65-om. Dakle, konačnih 2:1 za Napredak.

Igralo se po prilično hladnom vremenu i otežanim uslovima za igru. Napredak je solidno počeo, ali su Piroćanci pokazali odličnu igru i u većem delu susreta bili opasan rival. Ipak, domaći fudbaleri su realizovali svoje šanse i utakmicu priveli kraju u svoju korist.

Šef struke u Napretku, Vuk Rašović je rekao: “Bilo je teško igrati danas na ovakvom terenu, tražili smo igru kroz dodavanja i došli do pet, šest izglednih prilika, pogotovu u prvom poluvremenu koje je odigrala startna postava. Drago mi je da nema povreda, da ćemo imati normalnu nedelju i da ćemo se pripremati za prvo kolo. U drugom poluvremenu šansu su dobili mlađi igrači iz omladinske škole, generalno mogu da budem zadovoljan.”

Nastavak prvenstva u Superligi i početak prolećnog ekipu Napretka očekuje u subotu 18. februara u 14:00 časova, kada će kao domaći igrati protiv Voždovca.

NAPREDAK: Petrović, Ndaje, Urošević, Miladinović,Simonović, Šljivić, Vulić, Gobeljić, Kasalica, Alivodić, Vidaković
Igraju još: Janković, Varga, Marković, Projić, Eskić, Šarac, Gogić, Stanojević, Sekidika, Beljić, Vukanović

RADNIČKI PIROT: Ilić, Bućković, Mančić B., Marković, Nikolić, Tolić, Petrov N., Čordašić, Mančić M., Ristov, Spasić
Igraju još: Davidović, Filipović, Stojanov, Mančić, Merdović, Milić, Đurić, Ćirić, Petrov D.