Sport

Dva gola Melunovića za spas

Dva gola Alena Melunovića donela su Napretku tri boda za spas i opstanak u elitnom rangu srpskog fudbala. “Čarapani” su na svom terenu bili bolji od Mladosti iz Lučana i pobedili sa konačnih 2:0.

Kao i uvek protiv Lučanaca, utakmica je bila tvrda i nervozna. Napredak je imao loš početak, ali je prevladala želja i krenulo je bolje. Ipak, tek u 43-em minutu su Kruševljani uspeli da povedu golom Melunovića. Nastavak susreta je doneo još bolju igru domaćih. Bilo je šansi i pokušaja, ali je postignut samo još jedan pogodak. Strelac je još jednom bio sjajni Melunović, u 71-om minutu.

Pobeda je donela ogromno olakšanje u klub, jer je izboren opstanak u Superligi. Kamen sa srca je pao kompletnoj upravi, ali i treneru Milanu Đuričiću. Oni su posle katastrofalnog početka sezone “na mišiće” finiširali i uspeli.