Sport

Bačka – Napredak 1:3

Gaze “čarapani” redom! Još jedna dobra partija kruševačkih fudbalera završila se uspehom: na gostovanju je savladana Bačka rezultatom 1:3 (1:2). Strelci su bili, već uobičajeno, Aleksa Vukanović i Ndiaje, a ovog puta im se pridružio i Bane Petrović koji je postigo treći gola za Napredak u sudijskoj nadoknadi vremena.

Napredak je brzo poveo, već posle pet minuta igre Vukanović je pogodio mrežu Ćupića, a pridružio mu se i Ndiaje u 18-om minutu. Domaći su smanjili na 1:2 preko Lukovića na dva minuta pre odlaska na odmor. Sve nade Bačke raspršio je Petrović u samom finišu meča.

Kako sada stvari stoje, Napredak je i dalje na četvrtoj poziciji, ali samo sa jednim bodom zaostatka iza drugoplasiranog Partizana i trećeplasirane Vojvodine. Naredni meč će biti pravi test za Kruševljane, jer za dve nedelje, 19. novembra pod Bagdalu dolazi vodeća Crvena Zvezda.