Sport

Zvezda slavila pod Bagdalom

Beogradska Crvena Zvezda je danas bila bolji rival i prvi put ove sezone, u trećem međusobnom susretu, savladala Napredak. Rezultat je bio 0-2 (0-0), a strelci Krstičić u 79-om minuti i Pešić u 90-om (sa bele tačke). Ovom pobedom je beogradski tim osvojio i ovogodišnje prvenstvo.

Tok susreta

Prvo poluvreme je bilo, sa navijačke strane, vrlo dosadno. Neuspešni pokušaji gostiju i čekanje prilike za kontru domaćih. Jedina viđena šansa je bila u 20-om minutu, kada je posle prodora Ndiaje-a i centaršuta ka Vukanoviću dosuđen ofsajd.

U drugom delu susreta nešto više za publiku. Ipak, “čarapani” su odlično parirali sve do trenutka kada je Ndiaje ozbiljno povređen. Po rečima trenera domaćih, povreda je bila namerna – Srđan Babić je u start ušao namerno previše oštro. I to je promenilo tok utakmice. Odmah posle izlaska Ndijaea iz igre zvezdaši postižu gol. Drugi gol je pao iz penala, na samom kraju susreta. Pešić je bio siguran realizator.