Sport

Zec doneo pobedu “čarapanima”

Đuro Zec je pogodio gol Vojvodine i doneo Napretku pobedu. “Čarapani” nisu pretili “lalama” praznom puškom. Domaće lovce ovog puta je ulovio gostujući Zec. U 41-om minutu susreta on je postigao jedini pogodak na meču i doneo nova tri boda na saldo Kruševljana. Posle lepog nabacivanja Boranijaševića, Zec je iskosa, sa nekih 12 – 13 metara pogodio stativu i lopta je otišla u mrežu iza Rackova.

Posle postignutog gola bilo je još po par šansi ispred oba gola, ali se strelci nisu pokazali. Vojvodina se trudila, ali je Napredak relativno lako odbijao te napade, i čak imao još jednu šansu u 85-om minutu, kada je Boranijašević promašio.

Ovi bodovi, uzeti ekipi koja je direktan protivnik u borbi za Evropu, pozicioniralu su Napredak na šesto mesto na tabeli – jedno iznad Vojvodine.

Naredno kolo se igra tek za dve nedelje. U subotu, 20. oktobra, Napredak je domaćin ekipi surduličkog Radnika. Radnik je loše počeo sezonu i iz 11 kola je skupio tek 8 bodova. Očekuje se nova prilika za “čarapane” da još malo poprave stanje na tabeli.