Sport

Nemoguće je i dalje…

Nemoguće je i dalje za sve klubove lige da igraju u ravnopravnim uslovima protiv “beogradskih blizanaca”. Ako je protivnik bolji, onda se stvar rešava jednostavno: golmanu slomite nogu, a sudija odsvira penal… Danas je Napredak igrao protiv Partizana i poveo pogotkom Srdjana Kočića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Partizan je “preokrenuo” golovima Lazara Markovića u 46-om, Bibrasa Natha u 85-om minutu (naravno, iz jedanaesterca) i Čolića u 95-om minutu.

Partizan je meč započeo sa više inicijative, ali bez postignutog gola. Ali je Napredak u finišu prvog poluvremena uspeo da povede. Strelac je bio Kočić koji je pored zbunjene odbrane Partizana savladao Popovića u drugom minutu nadoknade.

Partizan je izjednačio odmah na početku drugog dela igre. Marković je (ušao na poluvremenu umesto Stevanovića), na centaršut koji je uputio Natho, pogodio glavom. Tom prilikom on se sudario sa golmanom Napretka Mladenom Živkovićem. Nakon sudara Živković je ostao da leži na travi. Posle intervencija lekarskih ekipa vozilom hitne pomoći je izveden sa terena. Nešto kasnije Marković je morao van terena zbog povrede. Posle meča, trener Kruševljana je izjavio da je Živkoviću polomljena noga.

U nastavku nije bilo golova do 85-og minuta. Pogodio je Natho sa penala. O tom penalu bi se moglo mnogo diskutovati, ali čemu… U 95-om minutu Čolić pogađa za konačnih 3:1.

Reči trenera domaćih

“Blago rečeno – katastrofa. Zbog čega ovo? Kome treba ovo? Partizan je kvalitetna ekipa, ali mi je žao mojih momaka. Fer i korektno je bilo do momenta koji mi nije jasan. Žao mi je mojih momaka i FK Napredak. Mislim da je golmanu slomljena noga i od tog momenta više mi se nije pratila utakmica. Ovako smo izgubili… Idemo dalje.” – rekao je Dragan Ivanović, trener domaćih. Trener gostiju Nije davao izjave posle meča – odmah je otišao u svlačionicu. I to nešto govori.

U narednom kolu “čarapani” gostuju Javoru. Nemoguće je i dalje da se Superliga u Srbiji odigra normalno. Zato je, možda, u redu predlog da Partizan i Crvena Zvezda odmah igraju nekakav plej of i reše prvaka i pobednika Kupa, a da svi ostali onda (bez blizanaca) odigraju normalnu ligu. Da gledamo malo lepog fudbala.