Sport

Četiri gola za podelu bodova

Počeo je novi fudbalski šampionat Srbije. U prvom kolu su fudbaleri kruševačkog Napretka bili domaćini ekipi beogradskog Rada. Stari rivali, ekipe koje su se mnogo sezona susretale u prva dva ranga jugoslovenskog i srpskog fudbala, danas su otvorili novo prvenstvo pod Bagdalom jednom vrlo zanimljivom utakmicom. Postignuta su čak četiri gola, ali je meč završen nerešeno: Napredak – Rad 2:2.

“Čarapani” su meč otpočeli po malo stidljivo, pa je početak bio blago strani Rada. Gosti su imali i prve prilike, ali ih nisu realizovali. Napredak je svoje iskoristio, pa je u 39-om minutu poveo golom Kasalice. On je dobru loptu upućenu u šesnaesterac Rada uspeo da, iz buketa igrača, glavom smesti u mrežu. Sa tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor, jer se igralo u vrlo solidnom ritmu i pored temperature od oko 32 stepena.

Nastavak meča je doneo bolje otvaranje od strane domaće ekipe, pa je Napredak imao par polušansi početkom drugog dela meča. Ipak, posle jednog solidnog napada domaćih, sevnula je kontra “građevinara” koju je Lutovac realizovao udarcem po zemlji. Lopta je prošla ispod golmana kruševačkog tima i rezultat je bio izjednačen. Igrao se 55-ti minut.

Posle toga je Napredak pojačao pritisak. Stvoreno je nekoliko izglednih prilika, ali se činilo da Kruševljani žele da se sa loptom ušetaju u mrežu. Mnogo “petljanja” na ivici kaznenog prostora, ali bez pravih udaraca. Ipak, posle dva solidna napada, usledio je treći koji je doneo pogodak. Odličnu akciju Kruševljana pogotkom je krunisao Alivodić: 669-ti minut i 2-1.

Utakmica se nastavila tako što se gosti nisu predavali. Napredak je imao veći posed lopte, ali su igrači Rada koristili svaku priliku za kontra napad. I jedan od njih je, u 80-om minutu, uspeo da realizuje Milošev, i tako izjednači i postavi konačan rezultat.

Šta reći o utakmici? Prva utakmica posle napornih priprema, otvaranje sezone, teško vreme i visoka temperatura, sve to nije smetalo igračima oba tima da pruže sasvim solidnu igru i publici prikažu zanimljiv meč. Podela bodova je bila realan ishod susreta.

Gledano sa strane kruševačke publike, Napredak ima solidno ukomponovan tim. Igralo se napadački, i to je možda i doprinelo da se prime dva gola, oba iz kontre, posle grešaka domaćih igrača: bekovi se nisu vratili na svoje pozicije posle učešća u napadu svog tima, a halfovi to nisu stigli da pokriju na najbolji način. Sve u svemu, početak koji obećava.

U narednom kolu Napredak gostuje Čukaričkom, a igra se u subotu 29.07.2017. od 20,00.