SportVarvarin

Varvarinci bolji od Jagodine

Sve su veće šanse fudbalera Temnića 1924 da izbore opstanak u Prvoj ligi Srbije. Proteklog vikenda su u komšijskom derbiju savladali ekipu Jagodine sa 4:2 (1:1). Tako posle 23 kola zauzimaju 13. poziciju na tabeli i imaju 25 bodova – samo jedan manje od Bežanije i granice zone ispadanja.

Tok susreta

Bilo je dovoljno sedam minuta da gosti povedu preko Andrije Milića. On je pogodio iz odlično izvedenog slobodnog udarca. Samo 9 minuta kasnije, posle jednog kornera, Ferdinand Fon Fru svojim Varvarincima donosi izjednačenje. Na odmor se otišlo sa 1:1 i pored nekoliko lepih prilika za domaće.

Drugi deo meča je domaćima doneo uspešno razrešenje. U 57. minutu sve boljii Fon Fru ponovo pogađa mrežu “ćurana” za preokret. Potom u 63. minutu mrežu Jagodinaca rešetaju i Igor Pavlović, pa u 71. i Goran Žerjav. Nepunih 15 minuta je bilo dovoljno Temniću da potopi sve nade Jagodinaca.

Ipak, Andrija Milić uspeva u 85. minutu da još jednom poentira i da postavi konačnih 4:2.