Sport

Temnić i Radnički podelili bodove

Prvi meč 11. kola Prve lige Srbije odigrali su fudbaleri varvarinskog Temnića 1924 i kragujevačkog Radničkog 1923 na “Mičetovom” stadionu u Kruševcu.  U vrlo zanimljivom meču, punom preokreta, odigrali su nerešeno (2:2).

Statistika kaže da je ovo bilo prvo gostovanje sa kog se “crveni đavoli” iz Kragujevca nisu vratili sa celim plenom. I u ovm meču su krenuli dobro i već posle 23 minuta igre imali vođstvo 2:0. Strelci su bili štoper Saša Marković u 5-om minutu. a potom i kapiten Aleksandar Varjačić.

Taj rezultat je doneo odmor na poluvremenu, a u nastavku susreta domaćin je krenuo ubojito. Prvo je Predrag Luka u 50-om minutu pogodio mrežu Radnučkog, a samo četiri minuta kasnije domaći poravnavaju preko raspoloženog Nikole Rajkovića. Varvarinci su meč završili sa deset fudbalera, posle isključenja Radovanovića u 88-om minutu.

U narednom kolu koje se igra 4. novembra Temnić gostuje Teleoptiku.