Sport

Poveli, pa primili četiri gola

Fudbaleri Napretka su odigrali poslednju ovosezonsku utakmicu Superlige. Prvenstvo i plej of su završili porazom u Nišu. Radnički je bio bolji i slavio sa 4:1.

“Čarapani” su poveli već u 11-om minutu preko Eskića. Samo šest minuta je bilo dovoljno “Realu sa Nišave” da preko Saše Stojanovića izjednači rezultat. Potom je, u 31-om minutu, poentirao Slaviša Stojanović za 2:1. Tim rezultatom se otišlo i na pauzu.

U nastavku meča, posle samo četiri minuta igre, raspoloženi Slaviša Stojanović postiže i svoj drugi gol. Tačku na meč stavlja Mrkić u 85-om minutu: 4:1 za domaće.

Utakmica nije imala rezultatski značaj za Kruševljane, pa su oni utakmicu odigrali potpuno otvoreneo. Radnički se ovom pobedom plasirao u Evropu.

Napretkova sezona

Ovo je bilo vrlo solidna sezona za Napredak. Stabilne igre tokom skoro čitave sezone, ozbiljni mečevi, posebno protiv uvek favorizovanih “beogradskih blizanaca”. Dobar rad u klubu i sigurno fifnansiranje daju rezultate – konačan plasman je sedmo mesto. Ako letnja trgovina igračima prođe dobro, Napredak je već ove godine istakao kandidaturu za Evropu u narednoj godini.