Sport

Pao još jedan Radnički

Na krilima uspeha u Kup utakmici koju je Napredak kao domaćin dobio protiv pirotskog Radničkog, danas je u utakmici 15. kola Superlige tim iz Kruševca bio ubedljiv i u Nišu: Radnički – Napredak 1:3 (0:1).

Domaći su krenuli agresivno, ali je vrlo brzo na to tačku stavio Alivodić, svojim pogotkom u 17-om minutu susreta, iz druge ozbiljnije akcije “čarapana”. Usledila je nešto mirnija igra, ali je Radnički ipak imao loptu u svom posedu više nego Napredak. Sa ovih 0:1 se otišlo na odmor. Nastavak nije doneo mnogo dobrog domaćima, jer je u 61-om minutu Uroš Đerić povisio na 1:2.  Od tog momenta domaći kreću na sve ili ništa. Svoje kvalitete je nekoliko puta dokazao golman “čarapana” Nikola Petrović, a svoje realizatorske mogućnosti još jednom je potvrdio Enver Alivodić u 72-om minutu za konačnih 1:3.

Ovom pobedom Napredk je “preskočio” Nišlije, i sada je na 7-oj poziciji na tabeli. U narednom kolu koje se igra 4. novembra Napredak još jednom gostuje, a domaćin će biti Rad. U ovom kolu je, po ko zna koji put, pokazana “ljubav” sudija prema “beogradskim blizancima”. Naime, slično kao protiv Napretka, Partizan je došao do bodova u Čačku golom u 97-om minutu, i to posle penala koji nisu iskoristili i evidentnog faula u napadu pred postizanje pogotka. Čemu ovakvo prvenstvo? Nema potrebe dalje tragati za uzrocima nikakve posete na utakmicama domaće lige. Na čast sudijama i FSS-u.