Sport

Napredak prejak za Surduličane

Napredak je danas bio prejak za Surduličane. Utakmica srpske fudbalske Superlige, odigrana u okviru 8. kola, završena je ubedljivom pobedom “čarapana” od čak 1 – 4.

Kruševljani su poveli rano, već u 9-om minutu pogodio je sve bolji Bjeloš. Vrlo brzo, posle samo sedam minuta igre, novi gol za goste postiže Ivanović. Domaći uspevaju da smanje vođstvo posle penala dosuđenog u 36-om minutu koji je realizovao Makarić. Drugo poluvreme je Radnik započeo sa dve izmene. Umesto Dimitrića i Danoskog ušli su Ristović i Pavlov. Ali, Ristović je posle samo 14 minuta na terenu zaradio crveni karton i od tog trenutka je sve krenulo po zlu za Radnik. Od tog 60-og minuta, pa do 66-og sudija Čolović je podelio crveni karton Ristoviću i ćuti Kostiću. Ni “čarapani” nisu pošteđeni. Požuteli su Kojić i Gavrić. U 68-om minutu Zec iz penala povećava na 1-3, a konačnih 1-4 postavlja isti igrač samo osam minuta kasnije, na asistenciju Ivanovića. Prejak je danas bio Napredak koji je pogodio ćak četiri puta, baš kao i na utakmici protiv Rada u prošlom kolu.

Vredni bodovi sa gostovanja koji bi trebalo da daju vetar u leđa Napretku pred utakmicu naredne subote. Igraće se u Kruševcu protiv iznenađenja ove sezone, ekipe TSC-a iz Bačke Topole.