Sport

Napredak poražen u Šapcu

Šapčani su u utakmici 26. kola Super lige Srbije ostvarili pobedu nad Napretkom rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Bojan Matić u 11. minutu.

Mačva je imala inicijativu od samog početka meča. Nakon postignutog pogotka u 11. minutu, Šapčani su zabeležili još nekoliko stopostotnih šansi u prvom poluvremenu. Tako se nastavilo i u drugom delu igre.Napredak nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol domaćih.

Igrači obe ekipe prikazali su solidnu  igru na teškom terenu.

Sastavi timova

Mačva je igrala u sledećem sastavu: Nenad Filipović (g), Filip Pejović (k), Marko Jevtić, Lazar Ivić, Igor Ristivojević, Mladen Lazarević, Filip Arsenijević (Predrag Jeremić od 90.min), Nikola Milinković, Bojan Matić (Nenad Jovanović od 80.min), Miloš Adamović (Miodrag Gemović od 65.min) i Nenad Gavrić. Žuti kartoni: Miloš Adamović 45.min i Nenad Filipović 90.min.

Napredak: Nikola Petrović, Nikola Boranijašević, Nemanja Petrović, Miloš Simonović, Miroljub Kostić, Nenad Šljivić, Nikola Eskić, Miloš Vulić (Sekidika Jesse od 61.min), Aleksa Vukanović (Milan Basrak od 82.min), Stefan Nikolić (Anes Rušević od 61.min), Ibrahima Ndiaye. Žuti kartoni: Nenad Šljivić 13.min, Nikola Eskić 19.min, Ibrahima Ndiaye 61.min i Miloš Simonović 63.min. Crveni karton: Sekidika Jesse 73.min

U narednom kolu koje se igra u nedelju “čarapani” gostuju u Beogradu, kod Crvene zvezde.