Sport

Moralo je bolje sa Bačkom

Moralo je bolje rezultatski, ali dva penala dosuđena za domaći tim su dovela do remija. Ipak, šest viđenih golova u meču između Bačke i Napretka činili su lepu fudbalsku predstavu. Konačno: Bačka – Napredak 3:3 (1:1) u prvoj utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Utakmicu punu preokreta otvorili su Kruševljani. Gosti su poveli u 12-om minutu golom Vulića. Samo šest minuta kasnije sudija svira najstrožu kaznu protiv “čarapana” koju Bajić realiuje. Time je postavljen rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Bačvani preokreću rezultat. Ceković u 58-om minutu pogađa mrežu iza Petrovića. Vrlo brzo stiže odgovor sa druge strane. Eskić u 66-om i Vukanović u 71-om minutu pogađaju za vođstvo Napretka. I opet sledi penal za domaće. Nepuna dva minuta iza trećeg gola Kruševljana, sudija svira i drugi penal. Bajić ga je ponovo uspešno realizovao.

Moralo je bolje, ali je Napredak sada na kvoti od 32 boda. U narednom kolu koje se igra 5. decembra uKruševac dolazi ekipa Proletera.